Περίπατος του Διαγόρα με τον Πιερικό (Nick Gkimpis Φωτορεπορτάζ)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016

Περισσότερο Φωτορεπορτάζ ΕΔΩ

Οι καλύτερες φάσεις  του αγώνα:

1′ Ο Δεμηρτζόγλου έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, ο Πιζάνι έδιωξε σε κόρνερ.

8′ Κεφαλιά του Μπενίσκου μέσα από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Πιζάνι μιας και η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

14′ Με δέκα θα συνεχίσει ο Πιερικός. Αποβολή του Κολομπάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

15′ ΓΚΟΛ! 1-0: Μετά από σέντρα του Σκλιοπίδη, ο Σαμανίδης με διπλή προσπάθεια από το ύψος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ για τον Διαγόρα Σεβαστής.

21′ Ο Κραγιόπουλος έκοψε με προβολή την τελευταία στιγμή τον Μπενίσκο,πριν αυτός σουτάρει, μέσα στην περιοχή.

31′ Ο Μπενίσκος έβγαλε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πιερικού με τον Καρατζάογλου να γίνεται κάτοχός της αλλά να αργεί με αποτέλεσμα να διώξουν οι παίκτες του Πιερικού σε κόρνερ.

32′ Σουτ του Καρατζάογλου, έδιωξε ο Πιζάνι.

40′ Μακρινό σουτ του Λούγκου, δεν αιφνιδιάστηκε ο Αλυσανδράτος.

41′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Παναγιωτίδης (είδε και κίτρινη κάρτα) ανέτρεψε τον Σαμανίδη και ο Σέζος υπέδειξε το σημείο του πέναλτι.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο παίκτης που το κέρδισε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πιζάνι, κάνοντας το 2-0.

51′ ΓΚΟΛ! 3-0: Σέντρα του Σκλιοπίδη από δεξιά, ο Δεμηρτζόγλου δε βρήκε τη μπάλα με το κεφάλι, όμως ο επερχόμενος Σαμανίδης στο δεύτερο δοκάρι δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Πιζάνι και να κάνει το 3-0.

91′ Ο Δεμηρτζόγλου σε αντεπίθεση για τον Διαγόρα πλάσαρε επιτυχημένα τον Πιζάνι και «έγραψε το 4-0.

94′ ΓΚΟΛ! 4-1: Ο Παπαδόπουλος πέτυχε το «γκολ της τιμής» με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το πέναλτι κέρδισε ο Γελαδάρης από τον Δημητρίου πουπαρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Διαγόρας Σεβαστής (Κώστας Παπαδόπουλος): Αλυσανδράτος, Σκλιοπίδης, Λαγδάρης, Δημητρίου, Τερζής, Καρατζάογλου (75′ Βασίλιεβιτς), Δεμηρτζόγλου, Τσαγκαράκης (53′ Κουντουριώτης), Μπενίσκος, Μυλωνάς (60′ Καράμπελας), Σαμανίδης.

Πιερικός (Μιχάλης Ζιώγας): Πιζάνι, Κολομπάκης, Μπαρούτας, Αγησιλάου, Κραγιόπουλος, Λούγκος, Παπαδόπουλος, Νταντίνης, Λαζόπουλος (61′Συμεωνίδης), Παναγιωτίδης (46′ Γελαδάρης), Τριανταφυλλίδης (34′ Κοκονόζι).