Ροή Ειδήσεων:

Ελλάδα - Φινλανδία 0 - 1 Τελικό

Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου 2015

Ακόμα μία ήττα για την Εθνική ομάδα σε αυτήν την προκριματική φάση. Αυτή τη φορά αποκλείστηκε και μαθηματικά.

Οι καλλίτερες φάσεις του αγώνα:

13ο λεπτό: Διαγώνιο σουτ του Φορτούνη, η μπάλα λίγο άουτ.

1ο λεπτό: Ο Μήτρογλου δίνει αριστερά στον Φορτούνη, εκείνος πλασάρει και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

6ο λεπτό: O Xoλέμπας εκτελεί, ο Παπαδόπουλος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

19ο λεπτό: Σουτ του Μήτρογλου, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και καταλήγει κόρνερ.

21ο λεπτό: Σουτ του Αραβίδη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

39ο λεπτό: Συρτό σουτ του Φορτούνη, η μπάλα άουτ.

43o λεπτό: O Tόιβιο εκτελεί, η μπάλα στον Σάμαρη και κόρνερ.
43ο λεπτό: O Ούρονεν εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Σπαρβ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

Τέλος 1ου μέρους 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος:

50ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ του Χολέμπας, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Καρέλης σουτάρει από καλή θέση, αλλά είναι απελπιστικά άστοχος.

54ο λεπτό: Ωραία προσπάθεια του Χολέμπας, το σουτ όμως άστοχο.

55ο λεπτό: Kόρνερ του Φορτούνη, ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

75
o λεπτό:  ΓΚΟΛ! Ελλάδα - Φινλανδία 0-1 (75ο λεπτό): Οι φιλοξενούμενοι στην αντεπίθεση, ο Ρινγκ δίνει στον Σαντίκ, ο Παπασταθόπουλος του βάζει κόντρα, η μπάλα καταλήγει στον αμαρκάριστο Πογιάνπαλο κι εκείνος δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ.

92ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ του Ταχτσίδη, ο Χράντετσκι μπλοκάρει.

Τελικό: Ελλάδα - Φινλανδία 0-1

Εθνική Ελλάδας: Καρνέζης, Βύντρα, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Τζιόλης, Φορτούνης, Αραβίδης, Σάμαρης, Μήτρογλου, Καρέλης.