Ροή Ειδήσεων:

Με χαρακτήρα οι Νεφέλες 3-1 την Φλώρινα

Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Έδειξε χαρακτήρα η γυναικεία ομάδα ΝΕΦΕΛΕΣ στο εντός έδρας παιχνίδι με την αντίστοιχη του ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, όπου παρότι ισοφαρίστηκε προσωρινά, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και επικράτησε 3-1.

Γήπεδο: Ανδρομάχης  – 1η Αγωνιστική Γ΄ Κατηγορίας Γυναικών

Διαιτητής:  Λεωνίδας Στυλιανός (Τρικάλων)

Βοηθοί: Τότης Ευθύμιος – Τσακνής Παναγιώτης (Τρικάλων)

Γκολ: Σκαμπαρδώνη 2 , Τριγωντζή / Κάτη

Αξίζει να επισημανθεί το γεγονός πως και τα τέσσερα τέρματα επιτεύχθηκαν από στημένες φάσεις.

Η ομάδα των Νεφελών προηγήθηκε στα μέσα του Ημιχρόνου με το εύστοχο πέναλτι της Σκαμπαρδώνη 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και σε διάστημα ενός λεπτού σημειώθηκαν δυο τέρματα (ένα για κάθε ομάδα).

Η Κάτη Φανή σημείωσε το 1-1 με ωραία εκτέλεση φάουλ και αφού προηγουμένως η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι ενώ στην αμέσως επόμενη φάση σκόραρε η Τριγωντζή παίρνοντας το ριμπάουντ σε ασθενή απόκρουση της Μπάτσκου σε δυνατό φάουλ έξω από την περιοχή της Σκαμπαρδώνη.

Το τελικό 3-1 σημείωσε η Σκαμπαρδώνη με απευθείας χτύπημα φάουλ