Ροή Ειδήσεων:

Με βαριά 4αρα ηττήθηκε ο Πιερικός από τον Ολυμπιακό Βόλου

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

ΦΩΤΟ volosnet.net

Βαριά ήττα με 4 - 1 γνώρισε ο Πιερικός από τον Ολυμπιακό Βόλου, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Football League.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4' με πέναλτι του Ανιέτε, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 28' με φάουλ έκανε το 2-0.
Το 3-0 πέτυχε ο Πετκάκης με κεφαλιά στο 39' με τον Ντάνι να μειώνει στο 42', με τον ίδιο τρόπο. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 60' ο Ογκουνσότο με κεφαλιά.

Οι καλύτερες φάσεις και γκολ του αγώνα:

4' ΓΚΟΛ! 1-0: Σε σέντρα του Πετκάκη από αριστερά ο Σφακιανάκης υπέδειξε πέναλτι για χέρι του Φαμπίνιο.Την απόφαση αμφισβήτησε η πλευρά του Πιερικού, υποστηρίζοντας ότι η παράβαση έγινε εκτός μεγάλης περιοχής, όμως ο διαιτητής υπέδειξε την "εσχάτη των ποινών"  Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ανιέτε που έκανε το 1-0.

6' Σουτ Πινδώνη, η μπάλα στα χέρια του Παπατολίκα.

8' Εκτέλεση φάουλ του Ανιέτε, ο Γόγολος έκανε την προβολή, η μπάλα όμως δίπλα από τα γκολπόστ του Παπατολίκα.

16' Σουτ Ογκουνσότο, ο Παπατολίκας μπλόκαρε.

22' Ο Μπρέσκα πήρε από τον Πετκάκη, έδωσε στον επερχόμενο Σολάκη που σούταρε, ο Παπατολίκας όμως έδιωξε με γροθιές.

28' ΓΚΟΛ! 2-0: Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ανιέτε έκανε το 2-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

30' Σέντρα του Μπρέσκα, στοπάρισμα με το στήθος και σουτ του Ογκουνσότο, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

36' Σουτ Σολάκη, μπλόκαρε ο Παπατολίκας.

39' ΓΚΟΛ! 3-0: Ο Σολάκης έβγαλε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πιερικού με τον Πετκάκη να προλαβαίνει τον Παπατολίκα και να κάνει με κεφαλιά το 3-0.

42' ΓΚΟΛ! 3-1: Από σέντρα του Ελευθεριάδη, ο Ντάνι με κεφαλιά μείωσε για τον Πιερικό, στην πρώτη επιθετική ενέργεια του Πιερικού στο παιχνίδι.

44' Σουτ του Ανιέτε λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Παπατολίκας.

45' Σέντρα του Μπρέσκα, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντόικιτς.

45' Σουτ του Μπρέσκα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπατολίκας.

60' ΓΚΟΛ! 4-1: Ο Ογκουνσότο με πλασέ εν κινήσει, μετά από παράλληλο γύρισμα του Μπρέσκα, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

84' Σουτ Καπετάνου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπατολίκας.

88' Σουτ του Σεχολάρι, η μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Γκίτκου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός Βόλου (Σάββας Παντελίδης): Γκίτκος, Πετκάκης, Κωστούλας, Γόγολος, Κατσιαρός, Πινδώνης, Ολίσε (61' Χατζηπαντελίδης), Ανιέτε, Μπρέσκα (63' Στογιάνοφ), Σολάκης (53' Καπετάνος), Ογκουνσότο.

Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Παπατολίκας, Γιατζιτζόγλου (62' Πολίτης), Ντόικιτς, Ντάνι, Ελευθεριάδης, Μανίκας (46' Ιορδανίδης), Ίτσιος, Φαμπίνιο (73' Σεχολάρι), Κόιτς, Νίκου, Παπατόλιος.