Αποκλεισμό με 5άρα ο Πιερικός  από τον Λεβαδειακό, για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος.
Στο πρώτο παιχνίδι ο Λεβαδειακός είχε επικρατήσει με 2-0.

Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα:

3' ΓΚΟΛ! 0-1:
Από λάθος των παικτών του Πιερικού, ο Κόρμπος βγήκε τετ α τετ με τον Τόλιο, τροφοδότησε τον Βασιλείου που ερχόταν από πίσω και αυτός σε κενό τέρμα έκανε το 0-1.

6' Ο Τόλιος πρόλαβε τον Κουτσόπουλο και έδιωξε με τα πόδια τη μπάλα.

15' Σέντρα του Κόρμπου, ωραία κίνηση και προβολή του Βασιλείου, έδιωξε όμως ο Καρτσαμπάς.

32' ΓΚΟΛ! 0-2: Σέντρα του Νικολακάκη από δεξιά και ο Βασιλείου με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 0-2.

42' Σέντρα του Κουτσόπουλου από αριστερά, ο Μαχαίρας στην "καρδιά" της άμυνας του Πιερικού δεν έβαλε σωστά το πόδι με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει άουτ.

43' Διαγώνιο σουτ Μίλιεβιτς από δεξιά, η μπάλα άουτ.

45'  Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

52' ΓΚΟΛ! 0-3: Σέντρα του Κουτσόπουλου από αριστερά, κεφαλιά του Βασιλείου και 0-3.

58' ΓΚΟΛ! 0-4: Από εκτέλεση κόρνερ του Μίλιεβιτς από δεξιά, ο Δήμου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 0-4.

66' Συρτό σουτ του Γιαζιτζόγλου έξω από την περιοχή, το πρώτο για τον Πιερικό στο παιχνίδι, η μπάλα δίπλα από την εστία του Κασμερίδη.

68' Φάουλ του Μίλιεβιτς, η μπάλα άουτ.

70' Ο Παπατόλιος βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού μετά από μαρκάρισμα του Μαχαίρα, σε φάση που οι Κατερινιώτες ζήτησαν πέναλτι, αλλά ο Κιοτζένης υπέδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

75' Πολύ καλό σουτ του Ίτσιου, έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Κασμερίδης.

83' Διαγώνια συρτή σέντρα-σουτ του Νικολακάκη από δεξιά, δεν πρόλαβε ο Κουτσόπουλος να βρει τη μπάλα με αποτέλεσμα αυτή να περάσει άουτ.

85' Ο Μπουντόπουλος βρήκε τον Μίλιεβιτς μέσα στην περιοχή του Πιερικού, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

86' Σουτ του Μιχαηλίδη μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα ψηλά άουτ.

88' ΓΚΟΛ! 0-5: Από εκτέλεση κόρνερ του Μίλιεβιτς, η μπάλα πέρασε από το πρώτο δοκάρι, έφτασε στα πόδια του Λισγάρα που την έσπρωξε με το γόνατο στα δίχτυα πάνω στη γραμμή κάνοντας το 0-5 για τον Λεβαδειακό.

Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Τόλιος, Νίκου, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Καρτσαμπάς, Ίτσιος, Καθάριος (46' Παπατόλιος), Ελευθεριάδης (64' Μιχαηλίδης), Κόιτς, Σεχολάρι (57' Βραχνός), Παναγιωτίδης.

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κασμερίδης, Χοσέμι (46' Μπουντόπουλος), Μαχαίρας, Κόρμπος (57' Μανωλάς), Ροτζέριο (46' Μεντί), Βασιλείου, Νικολακάκης, Μίλιεβιτς, Ρομέου, Λισγάρας, Κουτσόπουλος.